O kancelarii Nasz zespół Współpraca Usługi Kontakt

Kancelaria Adwokacka
adw. Anna Kołosionek
adw. Małgorzata Kołosionek
ul. Lotników 18/3
68-200 Żary
tel./fax: (68) 374 04 00
kom.: 600 315 279
kom.: 606 410 186 [email protected]

Adwokat Anna Kołosionek

Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomi Uniwersytetu Wrocławskiego, członek Izby Adwokackiej w Zielonej Górze. W 2008 roku zdobyła wyróżnienie w konkursie krasomówczym organizowanym przez izbę adwokacką. Specjalizuje się w prawie karnym, karnym wykonawczym, karno-skarbowym, wykroczeniowym, jako obrońca w sprawach karnych, reprezentuje podejrzanych w postępowaniu przygotowawczym a następnie w charakterze ich obrońcy w procesie karnym. Świadczy pomoc prawną również osobom pokrzywdzonym przestępstwem, zapewniając im wsparcie na wszystkich etapach postępowania. Pani adwokat Anna Kołosionek świadczy pomoc prawną również z zakresu:
- prawa rodzinnego - rozwody, separacje, rozdzielność majątkowa, zniesienie wspólności majątkowej, podział majątku małżeńskiego, alimenty na rzecz dzieci, małżonka (podwyższenie, obniżenie, uchylenie obowiązku alimentacyjnego), ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej, ustalenie kontaktów z dziećmi, ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa, bezwłasnowolnienie całkowite i częściowe, umieszczenie w zakładzie opieki lekarskiej, adopcja
- prawa spadkowego - stwierdzenie nabycia spadku, zachowek, dział spadku,
- prawa cywilnego - odszkodowania, zasiedzenie, sprawy o zapłatę, zniesienie współwłasności nieruchomości, bezumowne korzystanie, bezpodstawne wzbogacenieprawa administracyjnego (odwołania od decyzji, skarga do WSA i NSA).

Adwokat Małgorzata Kołosionek

Ukończyła studia o kierunku prawo na Wydziale Prawa Administracji i Uniwersytetu Wrocławskiego w 1973 roku. Początkowo wykonywałam po odbyciu aplikacji radcowskiej zawód radcy prawnego a od początku lat 90 – tych w Kancelarii indywidualnej a od ponad 15 lat prowadzę Kancelarię Adwokacką. Zajmowałam się obsługa prawną dużych jednostek gospodarczych oraz samorządu terytorialnego przez ponad 20 lat. Istotne poszerzenie działalności nastąpiło w momencie wpisu na listę adwokatów, gdyż prowadzę sprawy również dla klientów indywidualnych w szerokim zakresie tj. podejmowanie obrony w sprawach karnych a także reprezentuję ich na rozprawach cywilnych, rodzinnych i administracyjnych, występuję również w sprawach z dziedziny prawa pracy. Jestem nastawiona na świadczenie szerokiej pomocy prawnej w tym udzielanie pomocy również poza procesowej co pozwala na uniknięcie często zbędnych i niekorzystnych procesów. Biorę udział w prowadzonej przez organy samorządu adwokackiego bezpłatnej pomocy dla osób ubogich.

Aplikant Adwokacki Sylwia Podgórska

Aplikant adwokacki przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Zielonej Górze. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji oraz Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W swojej pracy magisterskiej podjęła analizę prawnych oraz kryminologicznych aspektów dzieciobójstwa. Zdobywała doświadczenie pracując w Sądzie Rejonowym w Żarach oraz w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych w Zielonej Górze. Podejmowała także działalność non-profit w Biurze Porad Obywatelskich w Zielonej Górze.